Napříč Českem v Mariánkách – Dovolená 2. díl

Napříč Českem v Mariánkách – Dovolená 2. díl


V rámci dovolené tu máme další road trip, vlastně všechny naše výlety jsou road trip, protože někam pešky? To vážně není pro nás. Druhým cílem našeho výletu byly Mariánské Lázně – park s miniaturami a kolonáda. Lázně, to zní jako pěkná pohoda a odpočinek, takže už cesta byla pěkně divoká, samá zatáčka, samá díra, jednoduše česká silnice. Jakmile jsme dojeli k parku Boheminium, nastal návrat v čase. Zaparkovali jsme na malém parkovišti a vyrazili k parkomatu. Jenže ouha, parkomat nejspíše utekl z muzea, protože bral pouze groše (žádný karty, žádný bankovky, pouze na drobný – včetně eur). Po tom, co jsme nedokázali ani rozměnit, jsme to hodili o sto metrů níž, na parkoviště zdarma.

Červený zámek v požární nádrži
Celý happy jsme vyrazili k bráně, kterou jsme identifikovali jako vchod, kde jsme se dozvěděli, že vchod je kapku výš. Vyškrábali jsme se tedy ke vchodu, vlezli do malé dřevěné budky, kde se platil vstup a vyrazili na průzkum Českou republikou. Že vám to na nás nesedí, abychom to celé zvládli pěšky? Nebojte, přináším vysvětlení. Park Boheminium totiž nabízí obhlídku miniatur nejznámějších českých památek pěkně pohromadě. Nejprve jsme ale chtěli utišit náš hlad, a tak jsme se vydali do zdejšího občerstvení. Opět by od nás rozhodně Ekobludišťáka nedostali. Veškerá jídla se servírovala na plastovém nádobí. No dobře, tácek byl papírový a taky ubrousky. Pak jsme konečně vyrazili na ty památky.

Supr zdravý český eko oběd
Po super fast foodu, kde byl maximálně tak smažák a malinovka, jsme to všechno obešli od oběšence, ženštiny, opalující se na střeše letiště, až po Ještěd s lanovkou (Viz. Fotky). Po parku jsme vyrazili na téměř opravdovou lanovku, která nás dohoupala až dolů, odkud jsme se vydali na kolonádu. Tam se ukázalo, že se stejně jako na parkovišti, lanovce apod. nedalo platit kartou. Jednoduše moderní město s trolejbusy a podnikateli z Doby kamenné. Takže padlo kafe, nakoupili jsme oplatky, zkoukli zpívající fontánu a vyrazili zpět pod lanovku čekat na autobus k autu. Tam jsme ještě dali limonádu, kde naopak Ekobludišťák byl udělen. I přes to, že se jednalo o venkovní stánek s občerstvením, čepovali do skla. K autu jsme se dostali, domů taky, takže další příběh už bude z Lípy.