Burger Fest Praha 2017 – Maso vtlačit mezi housku, lidi vtlačit do davu!

Burger Fest Praha 2017 – Maso vtlačit mezi housku, lidi vtlačit do davu!


Když náš první zářijový víkend patřil tak trochu sportu, tak by bylo vhodné v tomto zdravém stylu navázat. Co je zdravějšího než festival plný přejídání a alkoholu? Abych burgrárnám nekřivdil, mnoho z nich mělo jak bezlepkové, tak i vegetariánské verze. Těm jsme se pochopitelně velkým obloukem vyhýbali. Když jsme v době oběda dorazili na holešovické výstaviště, ukázalo se, že nákup vstupenek předem byl opravdu dobrý nápad, dokonce se nám povedlo projít tak, aby mi nešacovali baťoh. Samozřejmě po vstupu vypadalo vše super a hezky, p. takže jsme šli nejdřív všechny stánky strategicky obejít.

Milo

Při obcházení se nám nejvíc zalíbil stánek George Prime Burger, kde jsme si objednali už nevím kterej, bylo jich fakt hodně. Nepamatuju si ho, asi protože mě absolutně nenadchnul. Když je člověk na akci jako Burger Fest, čeká něco extra. Tohle byl však obyčejnej burger s nic moc zvláštní chutí, ještě ke všemu fakt malinkej a nechápu a celkem mě i štve, že to nakonec celý vyhráli.

Adélka

No naštěstí hned druhý burger by se dal nazývat jako „ten pravý“. Jack Daniel’s Burger od amerického řetězce restaurací TGI Friday’s, kde tvrdí, že každý den u nich je jako pátek, byla vyloženě dovolená. Klasická BBQ omáčka od Jacka Danielse, dobře ochucené maso, slanina, ale hlavně to všechno úžasně doplňovala karamelizovaná cibulka, díky které u nás vyhrál na celý čáře. Dokonce je dost možné, že právě ten náš jste potkali večer na Primě, protože se tam zrovna motal šašek s kamerou z TV Prima.

Milo

Možná byla chyba, že jsme stánek s nejlepším burgerem navštívili hned jako druhej, protože potom už byl každej burger jenom „hmm dobrej! No ale TGI…“. Takže jako třetí jsme navštívili stánek údajně známé burgrárny Tom’s burger, kde slibovali fakt super burger. Nevím, kterej burger jsme měli, třeba mě doplní moje drahá polovička, ale můj pocit z něj je, že maso bylo jak sekaná. A jelikož sekanou v housce si můžu dát kdykoliv v Globusu a ne v prestižní burgrárně, Tom’s burger byl pro mě zklamání. Možná mu ale dáme někdy v budoucnu druhou šanci.

Adélka

Myslím že to byl cheesseburger, ale nevím jistě. Jestli se nepletu, bylo to z burgerů vše, co jsme v sobotu stihli, navíc okolo 14 hodiny už tam nebylo k hnutí. Jak už jsem zmínil na začátku, nedílnou součástí takové akce je chlast. Chtěl jsem dát pivko, tak jsem zkusil u burgrárny Bejzment, které bych především z počátku nazval jako etapové, protože slečně dloouho docházelo, že by ho mohla zkusit točit po stěně. Zajímavější to bylo v kamionu Jack Daniel’s, kde už na mě čekali zkušení barmani a namíchali mi Štrůdl. Respektive Jack Daniel’s Fire, jablečný džus a vymačkaná limetka. Kupodivu dobrá volba, ačkoliv mé závislácké očko koukalo na Jacka s colou. Moje drahá polovička musela v podvečer řídit, takže sušila ústa na malinovce.

Milo

Náhodou malinovka dobrá. No nic. Opustíme sobotu a přesuneme se ke druhému dni festivalu, který jsme taky neváhali navštívit. Začali jsme lákavě vypadajícím degustačním meníčkem, které bylo hezky barevné a slibovalo super chutě. No jako šlo to. Ale za mě ty tři burgery chutnaly stejně. Rozhodli jsme se tedy jít o dům dál k už zmiňovanému Bejzmentu, kde se slečna starala víc o to, jestli má dost make-upu, než aby správně točila pivo. Bylo tam tolik lidí, že jsme si museli vzít lísteček s číslem jak na poště a poslušně čekat. Jenže protože my nejsme poslušný, šli jsme si čekání zkrátit radši dalším burgerem.

Adélka

Abych to ještě doplnil, vzhledem k tomu, že všechny ty akce způsobily to, že mojí šrajtofli v sobotu postihla vichřice, tak jsme na začátku ještě hledali bankomat, jenže mapy tvrdily, že už je v areálu, ale on byl schovanej u vstupní brány. Naštěstí peníze vydal, takže bylo za co se nacpat. Jinak ty tři burgříčky co chutnali stejně, tak jeden z nich byl krůtí … a přesto chutnaly všechny stejně. Každopádně čekání na Bejzment proběhlo u jisté ne nijak noblesní dodávky, jenž jsme tipli, že se asi jmenuje Burgery a steaky od farmáře ze Dvora a tady se ukázalo, že klasika je klasika. Úplně normální cheeseburger, z dobrýho masa, správně akorát ochucenej, nehrál si na barevnou housku nebo tak něco, jednoduše poctivej burger, kde jsme zvolili česnekovou omáčku, která byla tím trnem v patě, byla až moc výrazná, takže to malinko kazila, ale v našem žebříčku Top 7 si ugriloval pěkné 3. místo.

Milo

Jakmile jsme ve frontě na Bejzment Burger dojedli náš cheesburger, dostali jsme další, kde si naopak hráli na vysokou gastronomii tím, že tam strčili jakýsi chilli vlásky, nebo co. Hele jako bylo to dobrý, to neříkám, ale lepší byla ta Jack Daniel’s chill out zóna, kde jsme si ho snědli. Já v závěsný plátěný houpačce a Míla ve svým vysněným dřevěným houpacím křesílku.

Adélka

U Jacka jsem si taky nechal udělat super tetování a poslali jsme pohledy domů, který zatím nedorazily. Naše poslední cesta vedla do Pepe Burger & Pizza, prostě Fast food jak se patří, který by vyhrál cenu poměr-výkon-cena. Vážně skvělý American Classic, který měl všechno správně na svém místě, jen trošku menší maso. Burgrárna co měla ale i výhodná menu, aby se lidi mohli najíst za normální peníze, měla soupeře navíc a tím byl pořadatel, respektive hlavní nealko sponzor Koli, který jejich výhodné menu burger, hranolky a nápoj, připravil o ten nápoj, aby jim náhodou nesebrali tou plechovkou Pepsi tržby.

Milo

Takže Burgerfest byla fajn akce, ale děsně moc lidí a vysoký ceny na velikost burgeru. Na závěr přikládáme náš osobní žebříček.
PořadíNázevWebFoto
1.TGI Friday'swww.tgifridays.cz
2.Pepe Burger & Pizzawww.pepeburger.cz
3.Burgery a Steaky od farmáře ze dvoraFacebook
4.Bejzmentwww.bejzment.cz
5.Legenda - Restaurace a Music barwww.legendapraha.cz
6.George Prime Burgergeorgeprimeburger.com
7.Tom's Burgerwww.tomsburger.cz